Spadalec – zasady gry

Spadalec jest jedną z gier dostępnych w oknie rozmowy komunikatora GG. Możesz w nią zagrać z osobami z listy kontaktów. Gra rozpocznie się po zaakceptowaniu zaproszenia.

Gra wzorowana jest na klasycznym “Wisielcu”, ale w znacznie przyjemniejszej oprawie. Zamiast ponurej szubienicy, znajdziecie tu wesołe kosze z balonami, które utrzymują je w powietrzu. Każde trafienie litery powoduje przebicie jednego balona przeciwnika. Trwa to tak długo, aż któryś z koszy nie będzie mógł dłużej utrzymać się nad ziemią i spadnie  (chyba, że ktoś wcześniej prawidłowo odgadnie tekst przeciwnika).

gry_spadalec

Gra spadalec w komunikatorze GG

Na pierwszym ekranie, każdy z graczy musi ustalić swój tekst, który przeciwnik będzie musiał odgadnąć. Może to być jakieś zdanie, powiedzonko, przysłowie, wyrażenie.  Tekst może mieć maksymalnie 26 znaków wraz z odstępami.

Gracze zgadują litery na przemian. Jeśli gracz trafi literę występującą w tekście znajomego, ma prawo zgadywać kolejną (nie zmienia się tura). Jeśli nie trafi, traci jeden balon. Grę wygrywa osoba, która odgadła jako pierwsza tekst przeciwnika albo przeciwnik wykonał 10 błędów podczas zgadywania i stracił wszystkie balony, które utrzymywały jego kosz w powietrzu.