Rozmowy w GG na Windows 8

Komunikator GG, przygotowany dla Windows 8 w wersjach Modern UI i RT przewidzianej dla tabletów, różni się od standardowego GG.

Po zainstalowaniu programu na komputerze żółty kafelek z logo GG widoczny jest na pulpicie.

Aby zalogować się na swoim profilu klikamy w kafelek GG.  Jego wybór pokaże nam okno logowania z opcją wpisania Loginu, czyli numeru GG oraz Hasła właściwego dla podanego numeru. Nie masz jeszcze swojego numerka GG, zarejestrujesz go wybierając opcję Załóż konto. W programie możesz utworzyć kilka profili. W tym celu, po założeniu pierwszego z nich i wylogowaniu się z niego, wybierz opcję Dodaj profil.

Zalogowanie na GG jest równoznaczne z utworzeniem swojego profilu na komputerze. Gdy wylogujesz się z programu i zechcesz zalogować się ponownie wystarczy tylko wybranie i kliknięcie w swój profil.

Będąc zalogowanym widzisz swoje kontakty ułożone w kafelki. Możesz je przeszukiwać za pomocą wyszukiwarki systemowej. Wyświetl prawostronne menu systemu i wybierz opcję Wyszukiwanie. Chcesz rozmawiać ze swoimi znajomymi kliknij w kontakt i pisz, masz przed sobą okno rozmowy. W górnej części okna rozmowy wyświetlamy strzałkę powrotną. Wrócisz nią do swojej listy kontaktów. Nie musisz jednak ponownie wyszukiwać kontaktu aby kontynuować rozmowę. W górnej prawej części listy kontaktów wyświetla się ikona wskazująca ilość prowadzonych oraz nowych rozmów. Jej kliknięcie spowoduje powrót do okna rozmowy. Tam automatycznie pojawią się wiadomości od osób, które do Ciebie napiszą. Oczywiście możesz zamknąć okno, aby to zrobić klikasz prawym przyciskiem w oznaczenie rozmówcy na dole pojawia się zestawienie opcji, z którego wybierasz opcję Zamknij rozmowę.

Do listy kontaktów możesz dodać kontakt, zrobisz to z jej poziomu klikając prawy klawisz myszy obok kontaktów i wybierając opcję Dodaj kontakt lub z poziomu okna rozmowy klikając na wybranego rozmówcę i wybierając dokładnie taką samą opcję z dolnego menu, które wyświetli się na monitorze.

Podczas rozmowy jak i na samej liście kontaktów masz dostęp do archiwum rozmów online. Polega on na wyświetleniu archiwum z poziomu strony www.gg.pl. Wystarczy jedynie wybrać opcję Archiwum z dolnego menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na kontakcie lub swoim awatarze. Przydatne będzie zaznaczenie, że wybierając tę opcję, po kliknięciu w kontakt, otworzy się archiwum rozmów z tym konkretnym kontaktem.

Zmiany statusu dokonasz klikając w oznaczenie swojego profilu tuż obok awatara. Tutaj możesz wpisać również swój opis.

Aby się wylogować wyświetl prawostronne menu systemu, wybierz Ustawienia ogólne, następnie Ustawienia aplikacji i kliknij opcję Wyloguj.