Ustawienia: Komunikator / Okno rozmowy

W zakładce Komunikator/Okno rozmowy ustawień GG możesz dopasować wygląd (kolor i krój czcionki) oraz zachowanie okna rozmowy komunikatora do swoich gustów i preferencji.

Ustawienia - Okno rozmowy

  • Sprawdzaj pisownię – Włączenie tej opcji powoduje automatyczne sprawdzanie poprawności ortograficznej (w języku polskim) słów, które wpisujesz podczas rozmowy tekstowej. Wyrazy z błędami będą podkreślone czerwonym kolorem.
  • Pokazuj emotikony – Dzięki tej opcji możesz określić, czy chcesz aby GG automatycznie wyświetlało emotikony w formie graficznej.
  • Pokazuj daty wiadomości – Jeśli ta opcja jest włączona, obok wiadomości podczas rozmowy tekstowej jest wyświetlana data i czas  jej wysłania. Niezależnie od ustawienia tej opcji data wiadomości nigdy nie jest wyświetlana, jeśli kolejne linie wiadomości wysyłane są w bardzo krótkich odstępach czasu.
  • Pokaż wskaźnik wpisywania tekstu – Jeśli ta opcja jest włączona, zawsze kiedy Twój rozmówca wpisuje tekst, w oknie rozmowy pojawia się animowana ikona pisaka.  To ustawienie działa w obie strony. Twój rozmówca także będzie widział animowany pisak, kiedy  będziesz w trakcie wpisywania tekstu.
  • Pokazuj rozwinięcia dla linków i plików – Włączenie tej opcji powoduje, że niektóre linki i pliki przesyłane w oknie rozmowy prezentowane są w formie miniatur lub ikon, zaś wszystkie prezentowane są w ramce. Pozwala to później łatwo wyszukać link w tekście konwersacji.
  • Każda rozmowa w osobnym oknie – Ta opcja dostępna jest tylko w GG instalowanym na komputerze. Domyślnie, jeśli prowadzisz wiele rozmów, będą się one odbywały wszystkie w jednym oknie, przy czym każda rozmowa będzie miała swoją zakładkę. Jeśli włączysz te opcję każda rozmowa będzie się otwierała w oddzielnym okienku.
  • Ustaw czcionkę dla rozmowy –  Jeśli wybierzesz Dostosuj pojawią się ustawienia kroju i koloru czcionki dla okna rozmowy. Więcej na ten temat możesz przeczytać W artykule Zmiana czcionki i wyglądu okna rozmowy.

 

Witaj, czy masz pytania w sprawie GG? Napisz do nas... Wyślij