Ustawienia: Komunikator / Pozostałe

W GG instalowanym na komputerze dostępna jest zakładka ustawień Komunikator/Pozostałe. Zawiera ona ustawienia dotyczące zachowania komunikatora w systemie użytkownika.

Komunikator zawsze na wierzchu – Opcja ta powoduje, że okna komunikatora będą widoczne zawsze na wierzchu, ponad wszystkimi innymi programami.

Połączenie sieciowe – Jeśli GG nie może się połączyć z serwerem (nie możesz ustawić żadnego statusu poza Niedostępny) być może w podsieci, z której się łączysz,  wymagane jest użycie serwera Proxy. Jeśli tak, kliknij przycisk Dostosuj, a następnie do formularza, który się pojawi, wpisz parametry serwera.

Zapisz ustawienia na serwerze GG – Opcja ta jest domyślnie włączona i powoduje że wszystkie ustawienia są zapisywane na serwerach GG, przez co są takie same dla wszystkich końcówek (komputerów komórek), na których używasz danego profilu GG.

Akceleracja sprzętowa – Służy do optymalizacji wyświetlania elementów graficznych komunikatora. Jeżeli okna programu nie wyświetlają się prawidłowo, widzisz je jako zupełnie przezroczyste lub czarne,  sytuację może rozwiązać wyłączenie tej opcji.

 

Witaj, czy masz pytania w sprawie GG? Napisz do nas... Wyślij