Ustawienia: Komunikator / Statusy i opisy

Kiedy korzystasz z komunikatora GG możesz w prosty sposób informować swoich znajomych o tym, czy jesteś w danej chwili obecny w sieci i czy możesz oraz chcesz rozmawiać. Do tego służą statusy. Informację o Twoim statusie pokazuje odpowiednia ikona słoneczka – ustawiasz ją sam. Możesz także narzucić ogólne ustawienia.

Każdy użytkownik GG może też ustawić opis tekstowy, czyli tak zwany opis GG. Jest to krótki tekst, który pokazuje się zawsze obok imienia i nazwiska albo pseudonimu użytkownika na listach kontaktów jego znajomych

W ten sposób można wyrazić swój nastrój, rozpropagować wśród znajomych jakiegoś linka lub wiadomość, a czasem coś zamanifestować.

Ustawienia GG, zakładka Statusy i opisy

W ustawieniach GG masz możliwość zarządzania statusami i opisami w zakładce Statusy i opisy. 

Po zalogowaniu do GG – opcja ta pozwala Ci ustawić jaki status, ewentualnie opis, chcesz mieć automatycznie ustawiony kiedy uruchamiasz komunikator lub logujesz się do swojego profilu przez WWW w serwisie www.gg.pl. Domyślnie ustawiany jest taki status i opis jaki miałeś ostatnio kiedy byłeś zalogowany do GG

Po wylogowaniu się z GG – umożliwia ustawienie jakiegoś szczególnego opisu kiedy jesteś wylogowany z GG, nieobecny w sieci.

Zmień status gdy mnie nie ma przy komputerze – to bardzo użyteczna opcja, dzięki której możesz sygnalizować przy pomocy statusu Zaraz wracam, że pomimo iż jesteś zalogowany i generalnie dostępny, to w danej chwili na chwilę odszedłeś od komputera. To bardzo przydatna opcja gdy używasz GG w biurze do kontaktu ze współpracownikami. Dzięki niej będą zawsze wiedzieli, czy mogą się od Ciebie spodziewać natychmiastowej odpowiedzi czy będą musieli chwilę poczekać.

 

Witaj, czy masz pytania w sprawie GG? Napisz do nas... Wyślij