Losuj rozmówcę (Ruletka)

Funkcja Losuj rozmówcę jest ciekawą możliwością poznania nowych osób.

Opcja losowania polega na przypadkowym trafieniu na siebie dwóch, najczęściej obcych sobie ludzi, w celu wspólnej konwersacji. Mogą to być osoby z tego samego miasta lub oddalone o wiele kilometrów. Obie osoby w tym samym czasie muszą na siebie trafić w trakcie losowania lub mieć zaznaczony status Pogadam, aby rozpocząć rozmowę.

Losuj rozmówcę w GG na komputerze

Użytkownicy mogą również wyszukiwać się w katalogu publicznym.

Jest kilka kategorii sortowania.

W pierwszej kolejności są typowane konta: ze statusem Dostępny lub Pogadam -> godzina ostatniej aktywności-> liczba porządkowa numeru GG -> sortowanie przemienne. Algorytmy sortowania ulegają również zmianą w celu znalezienia nowych rozmówców, których przy wcześniejszej próbie nie udało się wyświetlić. Priorytetem są konta dostępne (ale nie jest to warunek). Warto zaznaczyć, że czerwone słoneczko jest również wyświetlane dla kont aktywnych, ale ze statusem niewidoczny.

W losowaniu uwzględniamy również odległości losowanych osób.
Podczas losowania jest duże prawdopodobieństwo, że wylosujemy osoby, które w danej chwili znajdują się najbliżej nas. Pod uwagę brana jest miejscowość lub lokalizacja (jeżeli wyraziliśmy zgodę na dostęp do lokalizacji -> komunikat pojawia się przy wybraniu opcji losowania rozmówcy).

Wylosować można tylko te osoby, które również losują w danej chwili lub mają włączony status: Pogadam.

Jeżeli podczas losowania nie ma nikogo z danego miasta czy województwa, to możemy trafić na kogoś z innego miasta albo województwa. Wspólne miasto/województwo zwiększa prawdopodobieństwo wylosowania kogoś blisko, ale nie wyklucza trafienia kogoś z oddali.

Osoby ze statusem Pogadam dolosowywane są tylko w wypadku gdy nie znajdzie się dopasowania wśród ludzi losujących w Ruletce.

Jeśli nie chcemy zostać wylosowani, to nie używajmy opcji Losuj Rozmówcę i statusu: Pogadam.
Upewnijmy się również, że w Ustawieniach mamy odznaczoną opcję Przyjmowania wiadomości od nieznajomych (Menu->Ustawienia->Wiadomości od nieznajomych).