Ustawienia w wersji mobilnej

Ustawienia GG na komórce

Ustawienia w komunikatorze GG pozwalają personalizować i dostosować komunikator do potrzeb użytkownika, tak aby spełniał jego wymagania. Pełny panel ustawień dostępny jest w GG w wersji instalowanej na komputerze oraz (z drobnymi zmianami) w wersji dostępnej przez WWW. W wersji dla telefonów komórkowych dostępne są wybrane opcje, wystarczające dla kogoś, …»

Ustawienia GG

Jak działają ustawienia w GG

GG ma wiele milionów użytkowników o bardzo różnych potrzebach i upodobaniach. Ustawienia służą do personalizacji i przystosowania GG do ich potrzeb, tak aby spełnić ich wymagania pod kątem prywatności, wyświetlania profilu, wyglądu okna rozmowy, rodzaju odgrywanych dźwięków, kamery i mikrofonu, poczty, itp. Wszystkie ustawienia GG dla danego profilu przechowywane są …»

Obsługa okna ustawień

Obsługa okna ustawień

GG to złożony system obejmujący nie tylko komunikator, ale też na przykład  dysk internetowy. Użytkownicy mogą dostosować te usługi do swoich potrzeb, a także uzupełnić swój profil czy podjąć decyzje na temat poziomu prywatności, poprzez rozbudowany panel ustawień w GG w wersjach na komputer i przez WWW. Ustawienia dla wersji działających …»

Ustawienia - profil

Ustawienia: Moje konto / Profil

Podczas rejestracji konta GG każdy użytkownik podaje dane, dzięki którym przedstawia się innym użytkownikom, może być odnaleziony przez znajomych w katalogu publicznym oraz w przypadku zapomnienia hasła może odzyskać dostęp do swojego konta. W każdej chwili możliwa jest zmiana lub uzupełnienie tych danych dzięki zakładce Moje konto/Profil Informacje o danych profilowych i …»

Ustawienia - prywatność

Ustawienia: Moje konto / Ustawienia prywatności

W zakładce ustawień Moje konto/Prywatność możesz ustalić do jakich informacji o Tobie będą mieli dostęp Twoi znajomi, a do jakich osoby, których nie dodałeś do swojej listy kontaktów. Należy pamiętać, że zmiany dokonywane w tej zakładce są globalne i jednakowe dla wszystkich urządzeń, na których korzystasz z komunikatora GG, nawet …»

Ustawienia - powiadomienia

Ustawienia: Komunikator / Powiadomienia

W zakładce Komunikator/Powiadomienia możesz ustalić kiedy będą wyświetlane chmurki powiadomień. Domyślnie, dla każdego nowego użytkownika GG, wszystkie powiadomienia są włączone. Możesz to  zmienić, klikając na Dostosuj przy opcji Pokazuj chmurki powiadomień. Rozwinie się lista, pozwalająca na wyłączenie chmurek dla poszczególnych zdarzeń: zmiany statusu przez znajomego zaproszenia do kontaktów przesłania wiadomości tekstowej …»

Ustawienia - okno rozmowy

Ustawienia: Komunikator / Okno rozmowy

W zakładce Komunikator/Okno rozmowy ustawień GG możesz dopasować wygląd (kolor i krój czcionki) oraz zachowanie okna rozmowy komunikatora do swoich gustów i preferencji. Sprawdzaj pisownię – Włączenie tej opcji powoduje automatyczne sprawdzanie poprawności ortograficznej (w języku polskim) słów, które wpisujesz podczas rozmowy tekstowej. Wyrazy z błędami będą podkreślone czerwonym kolorem. Pokazuj …»

Ustawienia - lista kontaktów

Ustawienia: Komunikator / Lista kontaktów

W zakładce Komunikator/Lista kontaktów możesz dostosować wygląd swojej listy kontaktów do własnych potrzeb, zmieniając położenie lub wyświetlanie awatarów oraz grup. Pokazuj podział na grupy – Włączenie tej opcji pozwala na wybór widoku z podziałem na grupy lub z widocznymi gwiazdkami dla ulubionych. Pokazuj opisy znajomych – Jeśli wyłączysz pokazywanie na …»

Ustawienia - dzwięki

Ustawienia: Komunikator / Dźwięki

W komunikatorze GG, o przychodzących wiadomościach, plikach, zaproszeniach i innych wydarzeniach, możesz być informowany odpowiednimi sygnałami dźwiękowymi. Towarzyszą one domyślnie chmurkom powiadomień wyświetlanym w rogu ekranu lub okna przeglądarki. W zakładce Komunikator/Dźwięki możesz je włączać lub wyłączać, ustawić ich głośność (niezależną od głośności innych dźwięków w systemie) oraz przełączać się pomiędzy zestawami …»

Ustawienia - motywy kolorystyczne

Ustawienia: Komunikator / Motywy kolorystyczne

GG w wersji instalowanej na komputerze pozwala na dostosowanie kolorów całego komunikatora do gustów użytkownika, albo po prostu do kolorów jego pulpitu. U góry zakładki Komunikator/Motywy kolorystyczne, prezentowane są dostępne zestawy, które możesz przeglądać przewijając strzałkami w prawo i w lewo lub klikając myszką na klawiszach ze strzałkami. Po wybraniu …»

Ustawienia - status i opisy

Ustawienia: Komunikator / Statusy i opisy

Kiedy korzystasz z komunikatora GG możesz w prosty sposób informować swoich znajomych o tym, czy jesteś w danej chwili obecny w sieci i czy możesz oraz chcesz rozmawiać. Do tego służą statusy. Informację o Twoim statusie pokazuje odpowiednia ikona słoneczka – ustawiasz ją sam. Możesz także narzucić ogólne ustawienia. Każdy …»

Ustawienia pozostałe

Ustawienia: Komunikator / Pozostałe

W GG instalowanym na komputerze dostępna jest zakładka ustawień Komunikator/Pozostałe. Zawiera ona ustawienia dotyczące zachowania komunikatora w systemie użytkownika. Komunikator zawsze na wierzchu – Opcja ta powoduje, że okna komunikatora będą widoczne zawsze na wierzchu, ponad wszystkimi innymi programami. Połączenie sieciowe – Jeśli GG nie może się połączyć z serwerem …»

Witaj, czy masz pytania w sprawie GG? Napisz do nas... Wyślij