do-czego-sluza-komunikatory

Do czego służą komunikatory?

Komunikator internetowy to program, który umożliwia szybkie przesyłanie wiadomości między użytkownikami. To najbardziej naturalna i przyjazna forma rozmowy w Internecie. Główną część komunikatora stanowi zawsze lista kontaktów, czyli spis osób, z którymi możesz rozmawiać. W każdej chwili możesz dodać do niej kolejne osoby, znajomych, ludzi poznanych w sieci, członków rodziny. …»

znajomi

Twoi znajomi i kontakty

Głównym widokiem komunikatora jest zawsze lista kontaktów. Możesz na niej dodać osoby, z którymi już kiedyś rozmawiałeś, Twoich znajomych z sieci, z pracy, ze szkoły albo Twoją rodzinę. Każdą osobę na liście nazywamy kontaktem. Jeżeli dwie osoby dodały się nawzajem do swoich list kontaktów, mówimy, że są znajomymi. Jeśli ktoś …»

Poczta

Czym się różni komunikator od poczty?

Istnieje kilka możliwości porozumiewania się przez Internet. Do najpopularniejszych należy poczta internetowa, umożliwiająca wysyłanie i odbieranie wiadomości emailowych oraz komunikatory, które są najlepsze  do porozumiewania się w czasie rzeczywistym. Różnice między usługą poczty i komunikatora można porównać do różnicy między tradycyjną pocztą “papierową”, a telefonem. Jest to jednak duże uproszczenie. Email piszemy …»

dodatkowe-mozliwosci-komunikatora

Dodatkowe możliwości komunikatora

Komunikator GG oprócz możliwości szybkiej wymiany wiadomości tekstowych oferuje swoim Użytkownikom wiele dodatkowych funkcji. Komunikator umożliwia przesyłanie plików, zdjęć, filmików oraz dokumentów. Możesz to zrobić w oknie rozmowy. Pliki są przechowywane w archiwum przez kolejne 90 dni, następnie są automatycznie usuwane (treść rozmów nadal jest archiwizowana).

gg-secu6

Czy komunikator jest bezpieczny?

Komunikator GG jest bezpiecznym narzędziem do komunikacji zawierającym wiele dodatkowych opcji. Program dba o Twoją prywatność i ochronę Twoich danych. Podobnie jednak jak w wypadku wszystkich usług internetowych, Twoje bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy od Ciebie. Podczas rejestracji konta określasz jak się chcesz przedstawiać i jakiego używać hasła. Pamiętaj, żeby …»