Mój schowek

Przydatne notatki i linki w jednym miejscu? Tak, to jest możliwe dzięki Mój schowek, który jest dostępny na Twojej liście kontaktów pod numerem GG: 8015.

W Schowku możesz zapisywać:
- linki do ciekawych artykułów,
- zdjęć,
- plików,
- notatek.

Dzięki tak prostej funkcji, różne dane możesz mieć zawsze pod ręką. Dodatkowo możesz dzielić się z innymi plikami zapisanymi w Schowku.

Aby podzielić się z innymi plikiem ze Schowka wystarczy wejść do Schowka.
Dla każdej końcówki proces wygląda trochę inaczej, w pierwszej kolejności odszukujemy plik w Schowku, którym chcemy się podzielić z innymi:
- na telefonach z systemem Android wybieramy trzy kropki po prawej stronie przy pliku -> skopiuj link,
- na telefonach z systemem iOS wybieramy Opcje przy pliku -> skopiuj link,
- na komputerach z zainstalowaną aplikacją rozwijamy przy pliku listę obok opcji Zapisz -> skopiuj link,
- po zalogowaniu do konta przez stronę gg.pl wybieramy opcję Otwórz, i kopiujemy link z okna przeglądarki.
Skopiowany plik wklejamy np. w okno rozmowy ze znajomym i klikamy wyślij.
Plik można wysłać również znajomym, którzy nie mają GG, bez problemu będą mogli otworzyć i pobrać taki plik na swoje urządzenie.

Warto jednak pamiętać, że dla kont Standard pliki są przechowywane 90 dni od momentu ich wysłania. Dlatego zanim zamieścisz w Schowku plik pomyśl czy chcesz wydłużyć jego żywotność do 2 lat. Możesz to zrobić zakupując GG Premium.

Dzięki temu, że notatki w Mój Schowek, podobnie jak rozmowy, synchronizują się między wszystkimi urządzeniami, na jakich posiadasz GG, dostęp do Schowka możesz mieć na każdym urządzeniu na którym zalogujesz się do swojego GG.

Gdy schowek zapełnisz notatkami, linkami i plikami możesz w łatwy sposób znaleźć w nim informacje, które Cię interesują korzystając z opcji wyszukiwania danych w Archiwum rozmów: Menu-> Ustawienia -> Archiwum, lub klikasz w oknie rozmowy Schowka:
- na telefonach z systemem Android -> trzy kropki w prawym górnym rogu -> Archiwum,
- na telefonach z systemem iOS -> klikamy na nazwę Mój Schowek->  belka w prawym górnym rogu -> Archiwum,
- na komputerach z zainstalowaną aplikacją i przez stronę gg.pl -> wcześniejsze rozmowy -> Archiwum rozmów.

Dane ze Schowka możesz również usunąć. Dane usuwa się tak samo jak w przypadku innych rozmów na GG. Wystarczy wejść do Archiwum rozmów i usunąć niepotrzebne dane. Więcej na temat usuwania danych z archiwum rozmów w pomocy: Wyłączanie archiwizowania i kasowanie rozmów.