powiadomienia

Powiadomienia w GG na Androida

W celu ograniczenia zużycia baterii i łącza urządzeń mobilnych, w GG na system Android zastosowano dwa tryby pracy aplikacji. Aplikacja jest aktywna gdy bezpośrednio z niej korzystamy (jest wyświetlona na ekranie urządzenia), a także przez około minutę po zrzuceniu aplikacji w tło (przejściu na poziom pulpitu lub innej aplikacji). Po …»

chmurki

Chmurki powiadomień

Jeśli używasz GG w wersji na komputer i zachowasz domyślne ustawienia, program zawsze uruchomi się automatycznie i powiadomi Cię o każdej aktywności. Kiedy ktoś będzie chciał nawiązać z Tobą kontakt i napisze coś do Ciebie na GG, zaprosi Cię do gry, wyśle plik lub zaprosi  do znajomości to GG czuwające cały …»

plakietki_gg

Plakietki powiadomień

GG we wszystkich wersjach, zarówno instalowane na komputerze jak i dostępne przez WWW i na komórce sygnalizuje nierozpatrzone powiadomienia wyświetlając czerwone plakietki na odpowiednich ikonach programu.  Jest to typowy sposób sygnalizowania, stosowany także w innych programach i serwisach internetowych oraz na wszystkich nowoczesnych telefonach komórkowych. Plakietka pojawia się zwykle na …»

powiadomienia-dzwiekowe

Powiadomienia dźwiękowe

Kiedy przychodzi powiadomienie i wyświetlana jest chmurka, komunikator odgrywa także dźwięk. Dzięki temu, jeśli masz włączone głośniki, dowiesz się, że ktoś chce się z tobą skontaktować, nawet jeśli nie siedzisz przy komputerze. GG odgrywa różne dźwięki dla różnych zdarzeń: Wiadomość – kiedy ktoś przesyła wiadomość tekstową Powiadomienie – wszystkie inne …»

ostatnie-gg

Zakładka „Ostatnie”

We wszystkich wersjach GG: na komputer, dla komórki i przez WWW, w głównej nawigacji dostępna jest zakładka Ostatnie. Zawiera ona listę ostatnio prowadzonych rozmów, a dla GG na komputer i GG dostępnego przez WWW zawiera także listę nierozpatrzonych powiadomień. Lista ostatnich rozmów obejmuje zarówno normalne rozmowy tekstowe jak i  konferencyjne. …»

wyciszanie-gg

Wyciszanie powiadomień i status „Nie przeszkadzać”

W niektórych przypadkach możesz chcieć wyciszyć powiadomienia przychodzące na GG zainstalowane na komputerze lub dostępne przez WWW, to znaczy sprawić, że nie będą wyświetlane dla nich chmurki i odgrywane dźwięki. Jeśli np. masz wielu znajomych możesz wyłączyć powiadomienia o zmianie statusu, itd. Chmurki powiadomień  można wyłączyć w ustawieniach GG, w …»