Zmiana czcionki i wyglądu okna rozmowy

GG w wersji instalowanej na komputerze pozwala na dostosowanie wyglądu oraz działania okna rozmowy do indywidualnych wymagań użytkownika.

Kiedy prowadzisz kilka rozmów jednocześnie, możesz każdą z nich prowadzić w osobnym oknie lub wybrać jedno, w którym każda rozmowa ma swoją zakładkę. Możesz to zrobić albo w ustawieniach GG w zakładce Komunikator/Okno rozmowy (opcja: Każda rozmowa w osobnym oknie). Okno ustawień łatwo otworzyć, wybierając opcję Ustawienia z głównego menu programu.

)

W GG instalowanym na komputerze oraz w wersji dostępnej przez WWW możesz także formatować treść wysyłanych wiadomości. Jeśli wybierzesz ikonę z literką “A” znajdującą się w prawym dolnym rogu okna rozmowy, pokaże się czarny pasek, który pozwoli Ci zmienić wygląd tekstu. Możesz zmienić rodzaj czcionki, jej kolor, wielkość i styl.

Ustawienia będą działały dla danej rozmowy, albo jeśli wybierzesz opcję Ustaw na stałe będą stosowane dla wszystkich nowo rozpoczętych rozmów. Formatowanie tekstu nie działa i nie jest widoczne w GG na komórkę. Pamiętaj też, że niektóre stare wersje GG oraz nieautoryzowane aplikacje korzystające z protokołu GG mogą nie obsługiwać zmienionej czcionki. Jeśli Twój rozmówca korzysta z takiej aplikacji, będzie widział dalej domyślne formatowanie tekstu.

Zmiana czcionki w oknie rozmowy w komunikatorze na komputerze

Gdy najedziesz kursorem myszki na belkę oddzielającą panele okna rozmowy, zmieni się on w dwukierunkową strzałkę. Jeśli teraz naciśniesz lewy przycisk myszki i będziesz przesuwał kursor w górę i w dół, będą się zmieniały proporcje pomiędzy panelami, dając więcej miejsca na prowadzoną rozmowę, albo na wpisywanie tekstu.

Korzystając z zakładki Komunikator/okno rozmowy w ustawieniach GG możesz także sprawić, że nie będą wyświetlane emotikony a jedynie ich tekstowa reprezentacja. Możesz też wyłączyć wyświetlanie daty poszczególnych wiadomości, pokazywanie wskaźnika informującego, że Twój rozmówca wpisuje tekst oraz wyróżnianie przesyłanych linków i pokazywanie miniatur, a nawet sprawdzanie pisowni.

 

Witaj, czy masz pytania w sprawie GG? Napisz do nas... Wyślij