Potwierdzenie rejestracji

Podczas procesu rejestracji w GG (zakładania konta) albo aktualizacji danych, prosimy Cię o podanie adresu e-mail lub numeru telefonu. Wymagane jest podanie przynajmniej jednej z tych danych. Jeśli zapomnisz hasła do swojego konta GG, na ten e-mail lub telefon dostaniesz link oraz informację jak ustawić nowe. Kontakt ten przyda się także w wypadku jakichkolwiek problemów z bezpieczeństwem.

Abyśmy jednak mogli użyć tych danych, musisz potwierdzić, że są naprawdę Twoje. Mogłeś się przecież pomylić przy ich wprowadzaniu. Jest także możliwe, że ktoś obcy poda Twój e-mail lub Twój numer telefonu przez pomyłkę albo celowo, mając jakieś złe zamiary. Potwierdzenie danych jest więc niezbędne.

Potwierdzenie rejestracji

Fragment przykładowego e-maila potwierdzającego rejestrację w GG

Jeżeli podałeś jako kontakt adres e-mail, otrzymasz automatyczną wiadomość ze specjalnym linkiem. Po jego kliknięciu zostaniesz przeniesiony na stronę WWW potwierdzającą proces rejestracji i jednocześnie potwierdzające Twój adres e-mail. W komunikatorze powinno się wówczas wyświetlić powiadomienie informujące o pomyślnym zakończeniu procesu rejestracji.

Jeśli otrzymasz taki mail, chociaż nie zmieniałeś nic, ani nie rejestrowałeś nowego konta, nie klikaj na link potwierdzający. Ktoś prawdopodobnie się pomylił i podał Twój e-mail przy rejestracji swojego konta.

Informacja o niepotwierdzeniu konta w GG na komórkę.

Jeżeli jako kontakt do siebie podałeś przy rejestracji numer telefonu, należy wysłać SMSem kod podany w ostatnim kroku procesu rejestracji (koszt SMS to 50 gr + VAT). W odpowiedzi otrzymasz SMSa zwrotnego z informacją o pomyślnym zakończeniem rejestracji. W komunikatorze wyświetli się również odpowiednie powiadomienie.

Bez potwierdzenia adresu e-mail bądź numeru telefonu, będziesz mógł korzystać z GG przez 30 dni. Jeśli jednak po upływie tego czasu konto nie zostanie potwierdzone, możliwość zalogowania się będzie zablokowana do czasu potwierdzenia jakiejkolwiek drogi kontaktu z Tobą.

Ze względów bezpieczeństwa podobne wymaganie jest dziś stosowane praktycznie w każdym serwisie.