mapa

Weryfikacja profilu GG

Udostępniliśmy możliwość weryfikacji profilu GG, co uwiarygadnia konto wyświetlane w komunikatorze, potwierdza jego autentyczność oraz fakt, że prowadzi je prawdziwa osoba lub firma. Weryfikacja profilu nie jest konieczna, ale wyróżnia konto oraz otwiera możliwość skorzystania z przyszłych usług płatniczych w GG.


Po zweryfikowaniu konta, profil oznaczany jest małym, zielonym znaczkiem weryfikacji. Widnieje on przed nazwą firmy, imieniem i nazwiskiem lub nickiem, w zależności od tego, które dane profilowe chcesz aby były widoczne w katalogu publicznym.

✅ Dlaczego warto zdobyć zielony znaczek weryfikacji?

Głównie dlatego, że zweryfikowany profil:

* GGwallet – to Twój elektroniczny portfel, który inni Użytkownicy lub osoby spoza GG, będą mogły zasilać bez znajomości numeru Twojego konta bankowego czy numeru telefonu. Na przykład: na urodziny, za kolację, jako napiwek, jako wsparcie Twojego projektu, czy dorzucając się do zbiórki utworzonej na obrany przez Ciebie cel.

Jak zweryfikować konto GG?

Aby zweryfikować konto i zdobyć przed nazwą lub nickiem zielony znaczek, wystarczy dokonać przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza. Po pomyślnej weryfikacji, przelana kwota zasili w przyszłości Twój GGwallet. W innych przypadkach nie jest ona zwracana, a zaliczana w koszt weryfikacji.  Przelewu weryfikacyjnego należy dokonać zwykłym przelewem bankowym na wskazany poniżej numer konta.

Numer konta do wysłania przelewu weryfikacyjnego w kwocie: 0,01 zł

Odbiorca: Fintecom S.A.
Numer konta: 77 1140 2118 0000 3414 2200 1043
Kwota: 0,01 zł
Tytuł przelewu: tutaj wpisz bardzo dokładnie Twój numer GG np.: GG12011

Możesz również zeskanować poniższy kod QR, w aplikacji mobilnej Twojego banku. Koniecznie wpisz w tytule przelewu swój numer GG.

Możesz również, zalogować się do przeglądarkowej wersji komunikatora (na stronie gg.pl) i zeskanować w aplikacji mobilnej Twojego banku kod QR, podany w Ustawieniach Twojego konta. Dzięki temu automatycznie zostaną uzupełnione wszystkie dane konieczne do wykonania przelewu weryfikacyjnego, łącznie z Twoim numerem GG.

Po zaksięgowaniu Twojego przelewu i sprawdzeniu zgodności danych z przelewu weryfikacyjnego, z Twoimi danymi podanymi w komunikatorze, konto GG oznaczymy jako zweryfikowane (można mieć zweryfikowane tylko dwa konta, np. osobiste i firmowe.)

Pamiętaj! Aby weryfikacja się powiodła, w danych profilowych swojego konta GG, koniecznie musi być wpisane Twoje prawdziwe imię nazwisko, natomiast sam decydujesz co ma być widoczne publicznie, czy tylko nick, czy Twoje prawdziwe imię i nazwisko.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na taką formę weryfikacji?

Chcemy, aby Użytkownicy GG mieli pewność, że rozmawiają z autentyczną osobą czy firmą. Ponadto planujemy zaoferować zweryfikowanym kontom, wirtualną portmonetkę (GGwallet) za pośrednictwem której, będziesz mógł zbierać pieniądze na dowolny cel (nie naruszający regulaminu GG). Jednak ze względu na przepisy AML, usługi finansowe można oferować jedynie zweryfikowanym Użytkownikom. Dodatkowo zgromadzone w portmonetce pieniądze, będziemy odsyłali wyłącznie na konta bankowe, z jakich otrzymaliśmy przelew weryfikacyjny, dlatego konieczna jest weryfikacja.

Fintecom Sp. z o.o. jest firmą o statusie Krajowej Instytucji Płatniczej nadzorowanej przez KNF. Twoje pieniądze są gromadzone na wydzielonym i specjalnie chronionym koncie bankowym, a dane Użytkowników z przelewu weryfikacyjnego są chronione i nie będą nigdzie widoczne oraz nie będą nikomu udostępniane.

aGGa Twoja asystentka AI