Usuwanie i ignorowanie kontaktu

Podczas korzystania z komunikatora GG zdarza się, że chcesz usunąć kontakt z listy kontaktów lub go zablokować.

Aby usunąć kontakt z listy kontaktów w aplikacji zainstalowanej na komputerze, należy kliknąć na nim prawym klawiszem myszy i wybrać opcję Profil. Po wejściu do profilu danej osoby należy rozwinąć menu Znajomy – opcje i wybrać Usuń kontakt.

W GG.pl aby usunąć kontakt z listy kontaktów należy wybrać kontakt z listy dostępnych po lewej stronie, następnie po kliknięciu pojawi się w górnej części panelu przycisk Opcje. Po jego wybraniu pokaże się menu umożliwiające usunięcie lub ignorowanie danego użytkownika.

W aplikacji zainstalowanej na telefonie z systemem iOS należy postępować według poniższych kroków: należy raz kliknąć na wybrany kontakt i na nazwę użytkownika. Następnie należy kliknąć menu po prawej stronie i wybrać opcję Edytuj. Na dole pojawi się opcja Usuń.

W telefonie z systemem Android przytrzymaj dłużej palcem wybrany kontakt na liście i z menu, które się wyświetli wybierz Usuń.

Po skasowaniu kontaktu z listy, użytkownik nie będzie już Twoim znajomym, nawet jeśli on zachował Ciebie na swojej liście. Jeśli w ustawieniach prywatności zaznaczyłeś, że nie rozmawiasz z  nieznajomymi, osoba te nie będzie mogła się z Tobą skomunikować przez GG.

Usuwanie/ ignorowanie kontaktu

Wybrany kontakt ze swojej listy możesz także zignorować. Aby to zrobić na aplikacji zainstalowanej na komputerze, należy analogicznie kliknąć na wybraną osobę prawym przyciskiem myszki i wybrać Profil, a następnie z menu Znajomy – opcje, wybrać Ignoruj.

W aplikacji zainstalowanej na telefonie z systemem iOS należy raz kliknąć na wybrany kontakt, a następnie raz kliknąć na nazwę użytkownika. Następnie należy kliknąć menu po prawej stronie i wybrać opcję Ignoruj.

W telefonie z systemem Android przytrzymaj dłużej palcem wybrany kontakt na liście i z menu, które się wyświetli wybierz Profil a następnie kliknij po prawej stronie menu i wybierz Ignoruj.

Ignorowana osoba nie będzie mogła się z Tobą komunikować przez GG, ani wysłać Ci żadnego zaproszenia i nie będzie o tym wiedziała. Nawet jeśli w ustawieniach prywatności pozwalasz na rozmowy z nieznajomymi (czyli każdy w sieci GG może z Tobą rozmawiać) nie dotyczy to osób ignorowanych. Komunikacja ze strony takiej osoby jest całkowicie zablokowana.

Osobę ignorowaną możesz przywrócić  na listę kontaktów korzystając z ustawień GG. W sekcji Ustawienia/Ustawienia prywatności (aplikacja zainstalowana na komputerze) znajdziesz opcję Osoby ignorowane. Kliknij link pokaż listę znajdujący się obok i wybierz osobę, którą chcesz przywrócić na listę kontaktów, klikając Przestań ignorować.

W aplikacji zainstalowanej na telefonie należy wejść w Ustawienia/Prywatność/Osoby ignorowane. Wybieramy dany kontakt klikając na niego i na dole pojawia się opcja Przestań ignorować.

Ze względu na to, że osobę ignorowaną łatwo przywrócić na listę, opcja ta dobrze się nadaje żeby zablokować kogoś chwilowo.