Dodawanie i zapraszanie znajomych

Na liście kontaktów w GG możesz umieścić wszystkich swoich znajomych z sieci, z pracy, ze szkoły, jakiekolwiek osoby, z którymi możesz chcieć rozmawiać. Mogą to być też firmy, które umożliwiają swoim klientom kontakt przez GG, organizacje, a nawet automaty czyli Boty GG.

Taką osobę lub firmę dodaną na listę kontaktów nazywamy kontaktem. Jeśli ona również doda Ciebie, system uznaje, że jesteście znajomymi. To rozróżnienie jest ważne, bo wiele opcji w ustawieniach GG pozwala Ci rozróżnić, co udostępniasz i na co pozwalasz znajomym, a na co wszystkim innym użytkownikom GG.

Aby dodać użytkownika poprzez gg.pl wybierz ikonę plusa znajdującą się po prawej stronie wyszukiwarki w głównym oknie komunikatora. Z menu, które się pokaże wybierz opcje “Dodaj kontakt”. Automatycznie zostaniesz przeniesiony do katalogu publicznego, gdzie należy wpisać w pole wyszukiwarki nr GG znajomego. Jeśli nie pamiętasz bądź nie znasz nr GG wpisz e-mail, imię, nazwisko lub pseudonim. W GG instalowanym na komputerze, aby dodać osobę do swojej listy kontaktów możesz tak samo kliknąć ikonę plusa znajdującą się przy wyszukiwarce lub od razu wejść do katalogu publicznego w zakładce “Ludzie” i wyszukać po nr GG, imieniu, nazwisku lub pseudonimie konkretną osobę.

W GG na komputer jeśli podasz numer GG i taka osoba istnieje w katalogu publicznym, zostanie wyświetlony wybrany kontakt, a po kliknięciu na niego otworzy się jego pełny profil, gdzie znajdziesz przyciski: <Dodaj do kontaktów> oraz <Rozmowa>. Pamiętaj, że dopóki nie macie się nawzajem na liście kontaktów, nie jesteście znajomymi. Jeśli dana osoba ustawiła, że nie chce rozmawiać z nieznajomymi, musisz ją najpierw dodać do kontaktów i zaprosić do znajomości, aby rozmowa był możliwa.

Jeśli to nie jest osoba, której szukałeś kliknij przycisk wróć w lewym górnym rogu okna i wpisz do wyszukiwarki coś innego. Możesz zaznaczyć więcej opcji w Katalogu Publicznym takich jak płeć lub wybrać osoby tylko ze statusem “dostępny” i “pogadam” co pozwoli Ci na dokładniejsze wyszukanie danej osoby. Jeśli zostanie odnalezionych wiele osób (np. gdy podałeś imię lub pseudonim), zostanie wyświetlona ich lista. Obok awatara, aktualnego statusu i pseudonimu lub imienia i nazwiska, przy każdej osobie będzie wyświetlony jej wiek oraz miasto. Pozwoli Ci to zidentyfikować właściwą osobę wśród wielu o podobnych danych.

Po kliknięciu przycisku Dodaj kontakt możesz jeszcze uzupełnić dane kontaktu, na przykład jego e-mail lub numer telefonu, oraz wpisać nazwę pod, którą ma występować na Twojej liście kontaktów. Domyślnie będzie nazwana tak, jak zdecydowała przy rejestracji, ale jeśli Ty na nią mówisz inaczej, wpisz swoją nazwę. We wszystkich oknach i aplikacjach GG będziesz ją widział pod taką nazwą, jaką podasz.

Kiedy dodajesz wybraną osobę do swojej listy kontaktów możesz zaznaczyć opcję, która znajduje się poniżej przycisku Dodaj do kontaktów, opcję – Poproś o dodanie do kontaktów. Osoba otrzyma powiadomienie, że ją zapraszasz. Jednym klikiem będzie je mogła zaakceptować i w ten sposób dodać Ciebie do swojej listy. W ten sposób zostaniecie znajomymi w sieci GG.

Jeśli korzystasz z GG na komórkę, dodawanie kontaktu również rozpoczynasz wybierając plus po prawej stronie wyszukiwarki w oknie głównym. Potem musisz podać numer GG.