Emotikony GG

Wiele lat temu gdy powstawała poczta elektroniczna, a potem komunikatory ludzie zauważyli, że trudno jest czasem pokazać w szybkiej komunikacji tekstowej to, że jakaś wypowiedź jest żartobliwa, przewrotna, że jest się z czegoś zadowolonym lub z jakiegoś powodu smutnym. Zaczęto stosować proste symbole oznaczające nastrój, które z czasem zostały wzbogacone o formę graficzną. Tak powstały emotikony.

Czy wiesz, że…

:-) ten znaczek symbolizujący uśmiechniętą buźkę, prawdopodobnie po raz pierwszy został użyty przez profesora Scotta Fahlmana 19 września 1982 o godz.11.44.

Obecnie najczęściej używana jest wersja bez “noska” :) Liczba różnych, często bardzo pomysłowych emotikonek stosowanych w poczcie elektronicznej, komunikatorach i sms’ach jest ogromna!

Aby skorzystać z emotikonek, w wersji komunikatora instalowanej na komputerze, kliknij w symbol uśmiechniętej buźki, znajdującej się w prawym dolnym rogu okna rozmowy. W wersji przez WWW emotikony znajdziesz w lewym dolnym rogu okna rozmowy. Pojawi się okno z emotikonami, z którego będziesz mógł je wybrać klikając myszką.

Widok wszystkich emotikon w komunikatorze GG

Zamiast wybierać emotki myszką, łatwiej jest często wpisać ich kod w okno rozmowy. Oprócz typowych emotikonów znakowych takich jak:

:)   :(   ;>  :-P

i wiele innych. Możesz także wpisać dłuższe nazwy, na przykład:

<brawo>  <hurra>  <szok>

Jeśli otworzysz okno ze wszystkimi emotikonami i będziesz przemieszczał po nim myszkę, będą pojawiały się chmurki z kodami poszczególnych ikon.

W wersji GG na komórkę, również możesz używać emotikonów. Wystarczy, że z menu głównego wybierz opcję emotikony, a następnie wybierzesz emotkę, którą chcesz wysłać.

Jeśli nie chcesz, żeby GG używało graficznych ikonek możesz je wyłączyć w ustawieniach programu. GG będzie wyświetlało w ich miejsce postać tekstową.

Jeśli szczególnie lubisz określone emotikonki, pod oknem rozmowy pojawi się pasek, na którym zobaczysz emotikonki najczęściej przez ciebie używane.