Przesyłanie linków i plików

Podczas rozmowy w komunikatorze GG możesz swojemu rozmówcy w każdej chwili wysyłać linki do stron internetowych. Skopiuj go z paska adresu przeglądarki WWW i po prostu wklej go do okna rozmowy. Link zostaje wyróżniony, aby łatwo go było potem odnaleźć. Często prezentowana jest także miniaturka strony, do której dany link prowadzi.

Przesyłanie linków w GG.

Aby przesłać swojemu rozmówcy plik, kliknij ikonę spinacza, znajdującą się na dolnym pasku okna rozmowy, a następnie wybierz plik z dysku. Możesz także przeciągnąć go z Eksploratora Windows lub innego programu i upuścić na oknie rozmowy.

Historię wszystkich linków i plików przesłanych z danym rozmówcą możesz znaleźć w archiwum, nie tylko w treści rozmowy, ale także w specjalnym, wydzielonym widoku załączników.

O tym, że ktoś wysyła plik do Ciebie zostaniesz poinformowany chmurką powiadomienia lub wpisem w oknie rozmowy jeśli jest ono otwarte.

Pliki możesz także przesyłać i odbierać podczas rozmowy na GG w telefonach z systemem Android i iOS.

Pamiętaj!

Odbieraj pliki i klikaj linki tylko wtedy gdy otrzymałeś je od zaufanych osób. Niektóre pliki i strony internetowe mogą zawierać szkodliwą zawartość.

Przeczytaj więcej o bezpieczeństwie w sieci