Chmurki powiadomień

Jeśli używasz GG w wersji na komputer i zachowasz domyślne ustawienia, program zawsze uruchomi się automatycznie i powiadomi Cię o każdej aktywności. Kiedy ktoś będzie chciał nawiązać z Tobą kontakt i napisze coś do Ciebie na GG, zaprosi Cię do gry, wyśle plik lub zaprosi  do znajomości to GG czuwające cały czas w Twoim systemie może wyświetlić w rogu ekranu chmurkę z powiadomieniem.

To największa zaleta GG instalowanego na komputer. Nie musisz mieć otwartego okna przeglądarki, możesz robić coś zupełnie innego, a mimo to niczego nie przegapisz. Dzięki odpowiednim opcjom w Ustawieniach GG masz pełną kontrolę nad tym, które chmurki się pojawiają, możesz je też tymczasowo wyłączyć jeśli jesteś zajęty. Nic ważnego Ci jednak nie umknie, wszystkie powiadomienia znajdziesz w zakładce Ostatnie w głównym oknie komunikatora i będziesz mógł rozpatrzyć je później.

Powiadomienia o aktywnościach – komunikator GG na komputerze

Jeśli korzystasz z GG przez WWW w serwisie www.gg.pl wyświetlane są identycznie wyglądające chmurki powiadomień i w tych samych sytuacjach, ale wewnątrz okna przeglądarki (w jej prawym dolnym rogu). Tak długo, dopóki jesteś zalogowany do serwisu będziesz je widział.

Jeśli korzystasz z GG na komórce powiadomienia GG zachowują się tak samo, jak wszystkie inne na Twoim telefonie (w zależności od rodzaju telefonu i systemu, który jest na nim zainstalowany) oraz wyświetlane są plakietki. W ustawieniach GG na komórkę możesz zdecydować, czy w ogóle zezwalasz na powiadomienia, czy chcesz powiadomienia dźwiękowe oraz sygnalizowanie wibracjami. Na telefonach Android możliwa jest także sygnalizacja diodą LED.

W wersji GG na komputer i przez WWW chmurki są wyświetlane kiedy:

  • otrzymujesz wiadomość tekstową
  • ktoś przesyła Ci plik
  • dostałeś zaproszenie do gry
  • ktoś zaprasza Cię do znajomości
  • ktoś udostępnia Ci folder na GG dysku
  • jeden z Twoich kontaktów zmienił status na dostępny
  • Twój wpis lub wpis, który wcześniej skomentowałeś został skomentowany lub oceniony jako Dobre!

Powiadomienie o tym, że ktoś chce z Tobą nawiązać rozmowę głosową lub wideo pojawia się na środku ekranu ponieważ, w przeciwieństwie do innych powiadomień, wymaga ono natychmiastowej reakcji.

Chmurki nie wyświetlają się, jeśli z danym użytkownikiem masz otwarte okno rozmowy. Kiedy pisze do Ciebie wiadomości, po prostu pojawiają się w oknie. Pozostałe powiadomienia pojawiają się także w oknie rozmowy w charakterystycznych ramach.

Chmurkom towarzyszą sygnały dźwiękowe. W ustawieniach GG możesz wybrać jeden z zestawów dźwięków, wyłączyć niektóre lub nawet wszystkie.

W GG instalowanym na komputerze chmurki pozostają na ekranie przez pewien czas, a następnie znikają, jednak jeśli najedziesz kursorem myszki na ikonę GG w obszarze powiadomień systemowych, chmurki pojawiają się ponownie. Jeśli otrzymałeś kilka powiadomień różnych typów, wyświetli się cala lista chmurek. Również na zakładce Ostatnie wyświetlana jest czerwona plakietka z liczbą oczekujących powiadomień.

W ustawieniach GG w zakładce Komunikator/Powiadomienia możesz wyłączyć wiele z nich. Niektóre nie będą wówczas w ogóle przychodzić (np. powiadomienie o tym, że któryś z Twoich znajomych zmienił status na Dostępny). Inne będą trafiały do zakładki Ostatnie. W Ustawieniach możesz także zdecydować czy chcesz otrzymywać chmurki gdy masz ustawiony status Nie przeszkadzać (domyślnie nie są wtedy wyświetlane) oraz zdecydować, że zamiast chmurek chcesz, aby program automatycznie otwierał okno rozmowy z daną osobą.