Bezpieczne zachowanie w Internecie

Bezpieczeństwo w sieci zależy przede wszystkim od świadomości użytkowników. Staramy się podpowiadać w jaki sposób mogą oni chronić swoją prywatność i wystrzegać kłopotów i nieprzyjemności. Internet to miejsce, w którym można znaleźć tysiące wartościowych informacji i dzielić się nimi ze znajomymi, ale także i tutaj zdarzają się osoby nieuczciwe, a nawet przestępcy.

Pamiętaj, że nowi znajomi, poznani dzięki GG, nie zawsze muszą być tymi, za kogo się podają. Warto zachować ostrożność nie tylko w trakcie rozmowy, ale także przy korzystaniu z przesłanych przez nich plików, również w przypadku bezpośredniego spotkania, jeśli do takiego dojdzie.

Zwracaj uwagę, jakich informacji udzielasz nieznajomym, bądź osobom, których dobrze nie znasz. Często z pozoru nieszkodliwe pytania mogą być próbą wyłudzenia danych. Miej to również na uwadze, publikując zdjęcia i inne materiały. Przyjmij założenie, że rzecz raz opublikowana w sieci jest w praktyce nie do usunięcia.

Korzystaj zawsze z najnowszej wersji komunikatora GG. Zabezpiecz swoje konto GG mocnym hasłem i nie udostępniaj go innym. Nie przyjmuj do grona znajomych osób, które wydają Ci się podejrzane. Nie odbieraj plików i linków od niezaufanych osób. Nie podawaj informacji na swój temat jeżeli nie jesteś pewien z kim rozmawiasz.