Przesyłanie zdjęć

W trakcie rozmowy ze znajomymi, możesz przesyłać im dowolne pliki, w tym również zdjęcia. Mogą być one wysłane w dwóch postaciach – jako plik do zapisania na dysku, bądź obrazek wklejony bezpośrednio do rozmowy.

Aby wysłać zdjęcie jako plik, tak aby Twój znajomy mógł zapisać je u siebie na dysku, należy kliknąć ikonę spinacza, znajdującą się na dolnej belce okna rozmowy. Pojawi się systemowe okno wyboru pliku, w którym należy zlokalizować zdjęcie do wysłania. W oknie rozmowy wyświetli się przesłany przez Ciebie plik. Po przesłaniu tego pliku, Twój znajomy będzie miał możliwość pobrania  i zapisania zdjęcia.

Jeśli chciałbyś, aby zdjęcie wyświetliło się bezpośrednio w rozmowie i nie zależy Ci na tym, aby osoba, z którą rozmawiasz zachowała je u siebie lokalnie, wystarczy, że przeciągniesz je na pole do wpisywania tekstu i je tam upuścisz. Po przesłaniu wiadomości, zdjęcie zostanie wyświetlone w oknie rozmowy, dostosowując automatycznie swój rozmiar.

Opcja ta dostępna jest wyłącznie w wersji komunikatora instalowanej na komputerze.

Widok przesłanego zdjęcia w oknie rozmowy komunikatora GG.

Pamiętaj, że podczas przesyłania plików należy zachować ostrożność, szczególnie wtedy, gdy otrzymałeś je od osób nieznajomych. Stosuj się do ogólnych zasad bezpieczeństwa.