Zmiana moich danych

Każdy użytkownik GG podczas rejestracji podaje informacje na swój temat:

  • imię i nazwisko albo pseudonim, pod którymi będzie figurował w katalogu publicznym
  • datę urodzin, płeć i miasto w którym się znajduje – dzięki temu znajomi mogą łatwiej go zidentyfikować wśród innych osób nazywających się tak samo
  • adres e-mail lub dodany numer telefonu – potrzebne, kiedy użytkownik zapomni hasła do swojego konta

Użytkownik podaje także swoje hasło, którym chroni swój profil, dane, archiwum i wszystkie inne zasoby, które posiada w sieci GG.

Oczywiście każdy może w dowolnej chwili poprawić swoje dane, jeśli coś się zmieniło lub popełnił pomyłkę przy rejestracji. Wystarczy otworzyć ustawienia GG na WWW w serwisie www.gg.pl lub w komunikatorze zainstalowanym na komputerze i wybrać zakładkę Ustawienia a następnie zakładkę Profil.

Własne dane – Ustawienia Konta

 

Nowy adres e-mail albo numer telefonu będziesz musiał potwierdzić (klikając link w e-mailu lub wysyłając SMS z podanego numeru telefonu). Dane te służą do odzyskiwania dostępu w przypadku utraty hasła i muszą być potwierdzone, w przeciwnym wypadku, ktoś mógłby się podszyć pod Ciebie i przejąć Twoje konto.

Dane, które Cię identyfikują, czyli imię i nazwisko lub pseudonim oraz data urodzenia, miasto i płeć, z założenia maja pomóc użytkownikom w odnajdywaniu siebie nawzajem i w związku z tym powinny to ułatwiać. Oznacza to, że powinny być prawdziwe. Jeśli masz problem z ujawnieniem podstawowych danych o sobie być może rozwiązaniem jest założenie dwóch profili, jednego z prawdziwymi danymi dla osób, które znasz dobrze również poza Internetem i drugiego, w którym nie podajesz swojego imienia i nazwiska.

Korzystając z formularza do zmiany danych możesz także usunąć swoje konto GG.