Zmiana wyglądu listy kontaktów

W GG instalowanym na komputerze oraz w wersji dostępnej przez WWW można na wiele sposobów zmieniać wygląd listy kontaktów. Aby to zrobić kliknij ikonę ustawień znajdującą się po prawej stronie panelu wyszukiwarki. Pojawi się panel z opcjami:

  • Awatary z prawej – awatary użytkowników wyświetlane są po prawej stronie na liście kontaktów.
  • Awatary z lewej  – awatary użytkowników wyświetlane są po lewej stronie na liście kontaktów.
  • Brak awatarów – awatary w ogólne nie są widoczne na liście kontaktów.
  • Pokazuj grupy – lista kontaktów podzielona jest na grupy, a Twoi znajomi znajdują się w grupach, do których ich wcześniej przydzieliłeś. Jeśli wcześniej nie ustawiałeś grup w swoim GG, kontakty będą podzielone na grupy domyślne: Ulubione, Moje kontakty, Pomocnicy.
  • Wyświetlaj opisy – jeśli włączymy tę opcję to będą widoczne na liście kontaktów opisy Twoich znajomych, jeśli maja je ustawione.

Ustawienia dotyczące listy kontaktów w GG.

Wersja GG na komputer pozwala także regulować wysokość i zawartość Twojej wizytówki, czyli obszaru powyżej listy kontaktów, w którym znajduje się Twój awatar, opis i status oraz imię nazwisko lub pseudonim. Najedź kursorem myszki na krawędź wizytówki oddzielająca ją od listy kontaktów, złap i przesuń w górę lub w dół tak aby uzyskać wymagany rozmiar.

W GG na komórkę, w opcjach dostępnych po wybraniu ikony ustawień, dostępne są przełączniki pozwalające pokazać lub ukryć awatary lub opisy tekstowe.