mapa

Co zaoferuje Skarbonka GG?

Skarbonka GG (e-Wallet)

Pracujemy aktualnie nad pierwszą usługą finansową jaką za kilka miesięcy zamierzamy wdrożyć w komunikatorze GG, na początek w formie “Skarbonki GG”. W przyszłości włączymy również do tej funkcjonalności inne usługi finansowe np. międzynarodowe przekazy pieniężne, płatności pomiędzy Użytkownikami tzw. płatności P2P, a na końcu nasz e-Wallet ma się stać instrumentem płatniczym do płacenia w Internecie czy sklepach stacjonarnych. Wystarczy, że przyłożysz telefon do terminala płatniczego i opłacisz zakupy ze środków zgromadzonych w Twoim portfelu.

Jako Krajowa Instytucja Płatniczą nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego, posiadamy adekwatne zezwolenia, aby wprowadzić taka usługę płatniczą w Unii Europejskie, chociaż w początkowym etapie Skarbonka GG będzie oferowany tylko na terenie Rzeczpospolitej.

Dla kogo Skarbonki GG

Skarbonki GG, ze względu na rygorystyczne przepisy związane z przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy, nie będą oferowane każdemu Użytkownikowi Gadu-Gadu, a jedynie tym których profile nie są anonimowe i zostały wcześniej zweryfikowane, po wysłaniu przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza. Czyli przelewu własnego z własnego konta bankowego danego Użytkownika. Po przekroczeniu sumy wpłat na danej skarbonce w wysokości 4 500 zł, konieczne będzie dalsza weryfikacja Użytkownika. Jeden Użytkownik będzie mógł mieć tylko jedną Skarbonkę GG.

Zastosowanie Skarbonek GG będzie bardzo szerokie. Przykładowo inni Użytkownicy, lub nawet osoby nie zalogowane do Komunikatora, nie posiadające GG, będą mogli wpłacać Tobie drobne środki, np. na Twoje urodziny, Walentynki, na Twoje różne zbiórki, wpłacać składki, zeskanować QR kod i przelać napiwek za miła obsługę w restauracji, wesprzeć influencerów dzięki funkcji podobnej do „Buy Me a Coffee” itp. Natomiast w dalszej perspektywie wprowadzimy płatności pomiędzy użytkownikami do salda zgromadzonych środków w Skarbonce GG.

Podstawowe funkcjonalności “Skarbonki GG”

Poniżej przedstawiamy trzy wstępne ekrany naszej aplikacji w wersji MVP, których ostateczny wygląd ulegnie jeszcze dużym zmianom, ale pozwoli już dziś zorientować się w jej możliwościach.

Frontendową warstwę Skarbonki kodujemy od podstaw w języku Dart i nowym cross-platformowym frameworku stworzonym przez Google o nazwie Flutter. Pozwoli to na prawie jednoczesne wypuszczenie aplikacji na iOS i Android z jednego wspólnego kodu. W przyszłości pozwoli to na znacznie łatwiejsze utrzymanie aplikacji i będzie pozwalało nam na szybsze wprowadzanie kolejnych nowych funkcjonalności. Jeżeli ta technologia sprawdzi się w Skarbonce, to w przyszłości chcemy w niej przepisać całą frontendową warstwę Komunikatora GG, tak aby Gadu-Gadu stało się nowoczesną aplikacją służącą nie tylko do zwykłej komunikacji, ale oferującej znacznie więcej możliwości.

Opisane zmiany wymagają jeszcze kilku miesięcy pracy, ale chcemy abyś już dziś się dowiedział o jednej z wielu nowych funkcjonalności jakie wprowadzimy w Gadu-Gadu. 

 

Porozmawiajmy