Panel profilu użytkownika i edycja danych kontaktu

W GG.pl jeśli klikniesz raz myszką na jedną z osób na liście kontaktów, obok otworzy się profil użytkownika. W wersji GG na komputer, aby wejść do profilu użytkownika należy najechać myszką na wybrany kontakt i kliknąć prawym przyciskiem myszy, a z rozwijanego menu wybrać Profil.

W wersji GG na komórkę na telefonie z systemem iOS, aby wejść do profilu danej osoby należy raz kliknąć na wybrany kontakt, a następnie raz kliknąć na nazwę użytkownika.

W telefonie z systemem Android należy przytrzymać dłużej dany kontakt i następnie wybrać Profil lub kliknąć na dany kontakt i z menu po prawej stronie wybrać Profil.

W przypadku gg.pl w wybranym profilu znajdziesz informacje o danym użytkowniku oraz listę waszych ostatnich rozmów, które prowadziliście. Powyżej znajduje się również checkbox Rozmowa, który wywołuje – rozmowę tekstową.

Dane o użytkowniku, które mogą być dostępne w panelu to:

  • Nazwa użytkownika jaka figuruje na Twojej liście kontaktów lub
  • Nazwa użytkownika w sieci GG, którą podał podczas rejestracji
  • Awatar
  • Wiek
  • Numer GG
  • Telefon – możesz go uzupełnić sam/a
  • Adres e-mail – możesz go uzupełnić sam/a, dzięki czemu będziesz mógł łatwo wysłać znajomemu wiadomość pocztową

Wejście do Profilu

W GG.pl w górnej części panelu znajduje się przycisk Opcje. Po jego wybraniu pokaże się menu umożliwiające edycje kontaktu, usunięcie kontaktu oraz dodanie do listy ignorowanych oraz zgłoszenie kontaktu za naruszenie regulaminu. Jest również możliwe ograniczenie dostępu (czyli uniemożliwienie danemu kontaktowi aby widział status i opis).

W GG na komputer przycisk do edycji kontaktu znajduję się analogicznie w górnej części panelu.  W profilu znajomego poniżej awatara i opisu znajdziesz dwa przyciski: rozmowa oraz znajomy-opcje.

Widok profilu znajomego

Po wybraniu pozycji Edycja pojawia się formularz, w którym możesz zmienić nazwę, pod którą kontakt pamiętany i wyświetlany jest na Twojej liście oraz dodać numer telefonu lub adres e-mail. Te dane będziesz widział tylko Ty, uzupełniając je dla wszystkich kontaktów sprawisz, że GG będzie Ci służyło jako książka adresowa.

Profil znajomego na GG.pl

Formularz edycji kontaktu w GG w komórce jest podobny.  Aby przejść do edycji kontaktu w telefonie z systemem iOS  należy raz kliknąć na wybrany kontakt, a następnie raz kliknąć na nazwę użytkownika. Następnie należy kliknąć menu po prawej stronie i wybrać opcję Edytuj. W telefonie z systemem Android przytrzymaj dłużej palcem wybrany kontakt na liście i z menu, które się wyświetli wybierz Profil a następnie kliknij po prawej stronie menu i wybierz Edytuj. Możesz do takiego profilu dodać telefon stacjonarny, komórkowy, adres e-mail itp.