Panel profilu użytkownika i edycja danych kontaktu

W GG.pl jeśli klikniesz raz myszką na jedną z osób na liście kontaktów, obok otworzy się profil użytkownika. W wersji GG na komputer, aby wejść do profilu użytkownika należy najechać myszką na wybrany kontakt i kliknąć prawym przyciskiem myszy, a z rozwijanego menu wybrać Profil.

W wersji GG na komórkę, aby wejść do profilu danej osoby należy raz kliknąć na wybrany kontakt, a następnie raz kliknąć na nazwę użytkownika.

W przypadku gg.pl w wybranym profilu znajdziesz informacje o danym użytkowniku oraz listę waszych ostatnich rozmów, które prowadziliście. Powyżej znajduje się rząd ikon wywołujących wszystkie możliwe formy komunikacji – rozmowę tekstową, głosową, video. Ostatnie dwa przyciski pozwalają na uruchomienie jednej z gier towarzyskich lub podarowanie prezentu.

Dane o użytkowniku, które mogą być dostępne w panelu to:

  • Nazwa użytkownika jaka figuruje na Twojej liście kontaktów lub
  • Nazwa użytkownika w sieci GG, którą podał podczas rejestracji
  • Awatar
  • Wiek
  • Numer GG
  • Telefon – możesz go uzupełnić sam/a
  • Adres e-mail – możesz go uzupełnić sam/a, dzięki czemu będziesz mógł łatwo wysłać znajomemu wiadomość pocztową

Wejście do Profilu

W GG.pl w górnej części panelu znajduje się przycisk Opcje. Po jego wybraniu pokaże się menu umożliwiające edycje kontaktu, usunięcie kontaktu oraz dodanie do listy ignorowanych.

W GG na komputer przycisk do edycji kontaktu znajduję się analogicznie w górnej części panelu.  W profilu znajomego poniżej awatara i opisu znajdziesz dwa przyciski: rozmowa oraz znajomy-opcje.

Widok profilu znajomego

Po wybraniu pozycji Edycja pojawia się formularz, w którym możesz zmienić nazwę, pod którą kontakt pamiętany i wyświetlany jest na Twojej liście oraz dodać numer telefonu lub adres e-mail. Te dane będziesz widział tylko Ty, uzupełniając je dla wszystkich kontaktów sprawisz, że GG będzie Ci służyło jako książka adresowa.

Profil znajomego na GG.pl

Formularz edycji kontaktu w GG w komórce jest podobny.  Aby przejść do edycji przytrzymaj dłużej palcem wybrany kontakt na liście i z menu, które się wyświetli wybierz Edytuj. Możesz do takiego profilu dodać telefon stacjonarny, komórkowy, adres e-mail itp. Pod ręką jest też opcja ignorowania kontaktu i przycisk umożliwiający jego usunięcie.

Witaj, czy masz pytania w sprawie GG? Napisz do nas... Wyślij