Wyciszanie powiadomień i status „Nie przeszkadzać”

W niektórych przypadkach możesz chcieć wyciszyć powiadomienia przychodzące na GG zainstalowane na komputerze lub dostępne przez WWW, to znaczy sprawić, że nie będą wyświetlane dla nich chmurki i odgrywane dźwięki. Jeśli np. masz wielu znajomych możesz wyłączyć powiadomienia o zmianie statusu, itd.

Chmurki powiadomień  można wyłączyć w ustawieniach GG, w zakładce Powiadomienia, a jeśli tylko chcesz zrezygnować z dźwięków, skorzystaj z zakładki Wygląd i Dźwięki.

Ustawienie powiadomień GG

Jeśli chcesz tylko na chwilę wyciszyć wszystkie powiadomienia, bo masz pilną prace, albo musisz komuś pokazać coś na ekranie komputera, możesz ustawić status Nie przeszkadzać. Nie będą się pojawiały żadne powiadomienia, nie będą też odgrywane dźwięki, a Twoi znajomi będą widzieć, że nie masz teraz czasu, nie obrażą się więc, że nie odpowiadasz.

Niezależnie od tego w jaki sposób wyciszysz powiadomienia, wszystkie (z wyjątkiem tych informujących o zmianie statusu innych użytkowników) trafią do zakładki Ostatnie, dzięki temu będziesz mógł je później rozpatrzyć.