Powiadomienia dźwiękowe

Kiedy przychodzi powiadomienie i wyświetlana jest chmurka, komunikator odgrywa także dźwięk. Dzięki temu, jeśli masz włączone głośniki, dowiesz się, że ktoś chce się z tobą skontaktować, nawet jeśli nie siedzisz przy komputerze.

GG odgrywa różne dźwięki dla różnych zdarzeń:

  • Wiadomość – kiedy ktoś przesyła wiadomość tekstową
  • Powiadomienie – wszystkie inne powiadomienia jakie dostajesz (np. zaproszenie do znajomości, powiadomienie z jakiejś aplikacji zewnętrznej)
  • Dzwonek telefonu – jeśli ktoś próbuje z Tobą nawiązać połączenie głosowe
  • Dostępność – gdy jeden z Twoich znajomych zmienił status na dostępny
  • Zdarzenie podczas rozmowy głosowej – np. zerwanie połączenia, odłożenie słuchawki
  • Sygnał błędu – jeśli coś się nie udało, wystąpił jakiś problem
  • Zakończenie przesyłania pliku – w wypadku przesyłania długiego pliku, taka sygnalizacja po zakończeniu transferu jest bardzo przydatna

Ustawienia dźwięków w komunikatorze GG na komputerze

Wszystkie te dźwięki możesz wyłączyć w ustawieniach GG w zakładce Komunikator/Dźwięki.  Możesz także ustalić ich głośność w stosunku do pozostałych dźwięków w systemie oraz zdecydować, czy chcesz, aby były odgrywane, gdy masz włączony status Nie przeszkadzać.

GG ma wbudowane kilka zestawów dźwięków. Domyślnie aktywny jest zestaw Klasyczny, który nawiązuje do dźwięków ze starszych wersji GG, ale możesz wybrać inny, który bardziej Ci odpowiada. Do wyboru masz zestawy: Kreskówkowy, Kosmiczny, Jazz i Akcji.

W telefonie komórkowym dostępny jest jeden zestaw dźwięków. Możesz wyłączyć powiadomienia dźwiękowe dla GG na komórkę, możesz też ustawić sygnalizację wibracjami. W telefonach z systemem Android można też ustawić swój sygnał powiadomienia wybierając dowolny plik dźwiękowy z Twojego telefonu.