Plakietki powiadomień

GG we wszystkich wersjach, zarówno instalowane na komputerze jak i dostępne przez WWW i na komórce sygnalizuje nierozpatrzone powiadomienia wyświetlając czerwone plakietki na odpowiednich ikonach programu.  Jest to typowy sposób sygnalizowania, stosowany także w innych programach i serwisach internetowych oraz na wszystkich nowoczesnych telefonach komórkowych.

Plakietka pojawia się zwykle na zakładce Ostatnie, która zbiera wszystkie powiadomienia jakie przychodzą do komunikatora, ale może się również pojawić na innej ikonie, jeśli powiadomienie jej dotyczy. Kiedy na przykład dostaniesz maila na konto pocztowe plakietka pojawi się na ikonie poczty. Dzięki takiemu rozmieszczeniu plakietek możesz jednym rzutem oka ocenić, której funkcjonalności dotyczyło powiadomienie i możesz zareagować od razu albo, jeśli jesteś zajęty, zrobić to później.

Plakietka pojawia się zawsze gdy przychodzi powiadomienie, ale pozostaje zapalona w trzech przypadkach:

  • Wtedy, gdy użytkownik nie rozpatrzy powiadomienia, bo nie było go przy komputerze albo nie zareagował na chmurkę.
  • W komunikatorze na komputer i przez WWW wtedy, gdy pojawiła się chmurka, ale użytkownik zamknął ją przyciskiem X.
  • Wtedy, gdy użytkownik zdecydował w ustawieniach GG na komputer lub przez WWW, że dane powiadomienie nie ma pokazywać chmurki.

Na plakietce wyświetlona jest liczba oczekujących powiadomień. Jeśli klikniesz ikonę, lub opcję, na której się ona znajduje, plakietka znika. Niezależnie od tego jak dużo powiadomień oczekiwało w danym miejscu, GG zakłada, że rozpatrzysz je wszystkie.