Ustawienia GG na komórce

Ustawienia w komunikatorze GG pozwalają personalizować i dostosować komunikator do potrzeb użytkownika, tak aby spełniał jego wymagania. Pełny panel ustawień dostępny jest w GG w wersji instalowanej na komputerze oraz (z drobnymi zmianami) w wersji dostępnej przez WWW.

W wersji dla telefonów komórkowych dostępne są wybrane opcje, wystarczające dla kogoś, kto używa wyłącznie wersji mobilnej GG. Jeśli używasz także wersji instalowanej na komputerze lub dostępnej przez WWW zapewne będziesz korzystał też z pełnych ustawień na tych platformach.

Ustawienia globalne w telefonach z systemem Android

Ustawienia globalne w telefonach z systemem Android

Ustawienia globalne w telefonach z systemem Android

Ustawienia globalne w iPhone

Ustawienia w wersji mobilnej są również zapamiętywane na serwerach GG, to znaczy, że wystarczy zmienić daną opcję na jednym urządzeniu, aby te zmiany były dostępne wszędzie. Niektóre opcje, na przykład dotyczące prywatności, są wspólne dla wszystkich platform. Zmienione na komórce, będą miały wpływ na działanie GG instalowanego na komputer i działającego przez WWW.

Dla najpopularniejszych telefonów, z systemem Android i iOS ustawienia mobilne wyglądają bardzo podobnie:

  • Emotikony – opcja pozwala wyłączyć wyświetlanie emotikonów w postaci graficznej.
  • Wskaźnik pisania – jeśli ta opcja jest włączona, widzisz kiedy Twój rozmówca wpisuje tekst i on również widzi kiedy Ty piszesz.
  • Wyświetl czas wiadomości / Pokazuj czas wiadomości – jeśli ta opcja jest zaznaczona to w oknie rozmowy będzie widoczna godzina napisania wiadomości. Przy wyłączonej opcji czas wysłania wiadomości można sprawdzić dopiero po kliknięciu w daną konwersację.
  • Status dla nieznajomych – określa czy osoby, których nie masz na liście kontaktów mogą widzieć Twój status.
  • Wiadomości dla nieznajomych – określa, czy osoby spoza Twojej listy kontaktów mogą nawiązywać z Tobą rozmowę tekstową.
  • Sekcja Powiadomienia – opcje w tej sekcji określają w jaki sposób chcesz być powiadamiany o nowych wiadomościach. Możesz zdecydować o powiadamianiu dźwiękiem i/lub wibracjami. Na telefonach iPhone możesz wyłączyć powiadomienia Push. Na telefonach z systemem Android dostępne są inne możliwości – np. powiadamianie za pomocą diody LED.
  • Sekcja Kontakty – opcje pozwalające zmieniać wygląd listy kontaktów: włączać i wyłączać wyświetlanie opisów i awatarów.
  • Archiwizuj wiadomości – pozwala na wyłączenie archiwum on-line (nie korzystaj z tej opcji pochopnie lekkomyślnie – archiwum jest bardzo przydatne, zwłaszcza na komórce).