Do czego służą komunikatory?

Komunikator internetowy to program, który umożliwia szybkie przesyłanie wiadomości między użytkownikami. To najbardziej naturalna i przyjazna forma rozmowy w Internecie.

Główną część komunikatora stanowi zawsze lista kontaktów, czyli spis osób, z którymi możesz rozmawiać. W każdej chwili możesz dodać do niej kolejne osoby, znajomych, ludzi poznanych w sieci, członków rodziny. Jeśli ktoś używa komunikatora, obok jego pseudonimu lub nazwiska pojawia się specjalne oznaczenie, tak zwany status, który określa czy dana osoba jest podłączona do sieci oraz może i chce w danej chwili rozmawiać.

Kiedy klikniesz w jedną z osób na liście kontaktów otwiera się okno rozmowy, w którym możecie razem z wybrana osobą wpisywać tekst. Kiedy jedno z Was coś napisze, druga osoba natychmiast to otrzyma. Jeśli zajęła się czymś innym, dostanie powiadomienie w formie chmurki w rogu ekranu.

Widok okna rozmowy

Nieodłącznym elementem rozmowy przez komunikator są tak zwane emotikony, czyli  małe obrazki, które można wplatać we wpisywany tekst oraz gify. Pozwalają one wyrazić emocje i powodują, że rozmowa jest bardziej zabawna i zrozumiała.

Oprócz rozmowy tekstowej, komunikatory najczęściej pozwalają też na przesyłanie linków, zdjęć, filmików i plików. Masz do dyspozycji różne formy komunikacji i wymiany danych.

Komunikator GG jest dla wielu polskich internautów synonimem komunikatora w ogóle. Był pierwszym programem tego typu szeroko dostępnym w polskim Internecie i do dziś pozostaje pierwszym programem, jaki polscy internauci instalują na komputerze. Charakterystyczne, uśmiechnięte słoneczko – logo GG – towarzyszy nam już kilkanaście lat.

Rozmowa przez komunikator jest bezpieczna. GG zapewnia szyfrowane połączenia, w ustawieniach programu użytkownik decyduje w jakim stopniu chroni swoją prywatność, na przykład, czy zezwala na rozmowy z nieznajomymi. Kiedy zakładasz swój profil w GG, podajesz hasło, którym ma być chroniony. Pamiętaj, aby było trudne do odgadnięcia. Jeśli tylko użytkownik nie zachowuje się lekkomyślnie, rozmowa przez komunikator jest bezpieczniejsza niż codzienne przeglądanie WWW w przeglądarce.

Komunikator GG jest darmowy. Możesz zainstalować go na swoim komputerze oraz na swoim telefonie i każdym innym urządzeniu mobilnym z systemem (iOS lub Android). Będzie działał w Twoim systemie (Windows, Mac OS, Linux) i powiadomi Cię kiedy ktoś będzie chciał z Tobą rozmawiać. Jeśli nie możesz instalować programów, na przykład na komputerze w pracy albo wtedy, gdy korzystasz z obcego komputera, możesz użyć GG dostępne przez WWW, otwierając stronę www.gg.pl.

GG jest też dostępne dla telefonów komórkowych. Dzięki temu możesz rozmawiać ze znajomymi dosłownie z każdego miejsca i o każdej porze.