Poruszanie się po liście kontaktów

Na liście kontaktów widzisz wszystkie osoby, które do niej dodałeś, niezależnie od tego czy robiłeś to w GG zainstalowanym na komputerze, dostępnym przez WWW, czy na komórce.

Domyślnie, lista kontaktów wyświetlana jest w porządku alfabetycznym, przy czym najpierw wyświetlana jest  lista osób dostępnych (status poGGadaj, Dostępny lub Zaraz wracam), a potem lista osób, które są w danej chwili niedostępne lub maja ustawiony status Niewidoczny. Na samym końcu znajdują się Boty GG, czyli numery GG, które automatycznie odpowiadają użytkownikowi.

Widok listy kontaktów

Jeśli oznaczysz jakieś osoby gwiazdkami jako Ulubione będą one wyświetlane zawsze na początku listy, niezależnie od tego czy są Dostępne czy nie.

Każda z pozycji na liście kontaktów reprezentowana jest przez:

  • Ikonę statusu - ikona słoneczka, która informuje o dostępności danego użytkownika
  • Nazwę kontaktu – Domyślnie jest to imię i nazwisko danej osoby lub jej pseudonim, w zależności od tego, co podała rejestrując się w GG. Dodając osobę do listy kontaktów możesz przydzielić jej jednak inną nazwę.
  • Opis tekstowy – Każdy użytkownik może ustawić swój opis GG, może to być krótki tekst, który może zawierać także link do strony WWW. Opis GG może określać aktualny nastrój użytkownika, albo jakiś komunikat, który chce obwieścić wszystkim swoim znajomym.
  • Awatar – Każdy użytkownik może ustawić awatar ze swoim zdjęciem, lub dowolnym innym obrazkiem, który będzie reprezentował go w sieci GG. Awatar  wyświetla się przy nazwie kontaktu.
  • Oznaczenie ulubionych – Każdy kontakt możesz oznaczyć jako ulubiony przy pomocy gwiazdki. Tak oznaczone osoby będą zawsze wyświetlane na górze listy kontaktów, niezależnie od tego jaki maja status i nazwę.

Jeśli masz dużo kontaktów na liście wyszukanie odpowiedniej osoby mogłoby być kłopotliwe – wymagałoby każdorazowo przewijania listy. Dlatego powyżej znajduje się wyszukiwarka. Kiedy wpiszesz do niej fragment imienia, nazwiska lub pseudonimu poszukiwanej osoby, widok listy kontaktów zostanie zawężony tak, aby pokazywała tylko osoby, których nazwy zawierają tę sekwencję.

GG pozwala też na grupowanie kontaktów. Na liście pojawiają się wówczas nagłówki poszczególnych grup. Każdą z nich możesz rozwijać lub zwijać. Pierwszą grupą na liście jest zawsze grupa Ulubione, a ostatnią grupa Pomocnicy w której znajdują się Boty GG.